Czy moda naprawdę ma znaczenie w wystroju biura?

Jeśli zamierzasz rozpocząć remont biura lub myślisz o wprowadzeniu w nim pewnych zmian, być może zastanawiasz się, czy postawić na stylowe meble biurowe i nowoczesny wystrój, czy też pozostać przy bardziej tradycyjnym stylu. To prowadzi nas do pytania, czy moda w projektowaniu i wystroju biura jest tak samo ważna, jak na przykład w przypadku ubrań.
Co o tym sądzisz? Czy wolałbyś pracować w biurze urządzonym zgodnie z najnowszymi trendami, wyposażonym w najnowsze technologie, o stylowym wystroju, być może z wykorzystaniem szklanych mebli biurowych, które dodają blasku? A może denerwowałoby Cię to całe błyszczenie? Każdy z nas jest inny, ale niezależnie od tego, czy kierujesz się modą, czy wolisz coś nieco bardziej ekscentrycznego, środowisko biurowe musi być atrakcyjne dla tych, którzy w nim pracują.

Wielokrotnie słyszymy, że wystrój i aranżacja biura ma bezpośredni wpływ na morale, a morale wpływa na produktywność, co z kolei przekłada się na zyski. Jest to łańcuch zdarzeń, którego prawdopodobnie nigdy byś nie połączył bez zastanowienia, ale który ma bardzo korzystny wpływ na cały biznes.

Nie oznacza to, że musisz wydawać fortunę na meble biurowe, ponieważ łatwo jest stworzyć modne otoczenie przy odrobinie swobodnego myślenia. Co powiesz na wykorzystanie różnych kolorów? Co powiesz na naturę? Dzieła sztuki? Lista jest długa. Wygodne, funkcjonalne i przyjazne dla oka środowisko biurowe można łatwo stworzyć za pomocą mebli z drugiej ręki, jeśli naprawdę tego potrzebujesz, a pod warunkiem, że wybrane opcje są solidne i wysokiej jakości, kto zauważy różnicę?

Inną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest to, że to, co jedna osoba uważa za modne, inna może uznać za coś zupełnie przeciwnego!
Dlatego właśnie moda w przemyśle odzieżowym zawsze budziła kontrowersje - każdy ma inny gust, upodobania i preferencje. Na przykład, możesz mieć pracownika, który uwielbia naturalne elementy w biurze, np. żywą ścianę. W tym samym biurze może pracować inny pracownik, który nie widzi w tym sensu i uważa, że takie rozwiązanie byłoby nie na miejscu. Każdy ma inne poglądy, a jeśli chodzi o wystrój biura, ważne jest, aby znaleźć złoty środek.

W modzie chodzi o to, aby rzeczy wyglądały świetnie, ale też działały tak, jak powinny. Twoje meble do sali konferencyjnej muszą być nie tylko stylowe i zgodne z najnowszymi trendami, ale także wygodne. Nieważne, jak modne są krzesła w sali konferencyjnej, jeśli są niewygodne, nie nadają się do niczego! To samo można powiedzieć o biurkach biurowych; biurko może być wykonane ze szkła, super błyszczące, może być najnowszą pozycją na rynku, ale jeśli nie jest wystarczająco duże dla osoby, która przy nim siedzi, to będzie porażką! Profesjonalne biurka biurowe muszą być właśnie takie - profesjonalne; ich wygląd jest oczywiście ważny, ale przede wszystkim powinny być funkcjonalne i pomocne.

Innym przykładem jest biuro, które wybiera biurka typu executive zamiast zwykłych, tylko dlatego, że słyszało, iż wyglądają one bardziej "ważnie". To prawda, ale wiele biurek dla kierowników jest dość dużych, a nawet lekkie opcje są drogie. Jeśli naprawdę nie stać Cię na taki zakup, czy warto przedkładać modę nad budżet? Oczywiście, że nie!

Najważniejsze jest to, że moda to dobra rzecz, ale nie jest dla każdego. Jeśli jesteś w stanie sprostać najnowszym trendom, to świetnie, pod warunkiem, że dany trend pasuje do Twojego biura i do tego, co reprezentuje Twoja firma jako całość. Jeśli gonisz za modą nie tylko po to, by mieć najnowszy trend, tracisz swoją tożsamość jako firma. Określ swój budżet, sprawdź, czego potrzebujesz, i opracuj plan osiągnięcia swoich celów, być może dodając przy okazji kilka modnych elementów. W ten sposób stworzysz przestrzeń biurową, która będzie motywować Twoich pracowników, dzięki czemu wzrośnie ich wydajność. Moda nie musi być "na całego", czasami może być subtelnym akcentem, który działa równie dobrze.