Materiały do klejenia w biurze.

Podstawowymi materiałami do łączenia i klejenia materiałów w biurze są różnego rodzaju kleje. Za ich pomocą można skleić kartony, pudełka dokumenty czy wydruku i zdjęcia, czyli to co nie wymaga silnych spoiw.

Tego typu materiał nie będzie poddawany dużej sile nacisku czy ciągnięcia, więc kleje nie muszą być bardzo silne, nie powinny niszczyć łączonych z sobą powierzchni, ale także nie mogą być za słabe, co sprawi, że łączenie nie będzie trwałe. Niekiedy zdarza się, że nie chcemy na stałe połączyć dwóch czy więcej elementów, tylko na pewien określony czas, ale także na to znajdzie się sposób.

Można takie elementy zespoić za pomocą klei scotch up lub też Pritt Compact Non-Permanent, które działają tymczasowo i dają możliwość łatwego rozdzielania materiałów bez ich uszkodzenia. Czasem także w biurze musimy klejem zespoić większą powierzchnię materiałów na pewien czas, a do tego świetnie nadaje się klej Remount, który jest wystarczająco mocny na sklejenie dużych elementów, ale później nie sprawia problemów przy ich rozdzielaniu.

Ciekawym rozwiązaniem są także kleje żelkowe na taśmie, lecz nie jest często stosowany w biurach. Najczęściej kleje biurowe dzielimy ze względu na sposób ich aplikacji i są to: - kleje w sztyfcie, które po raz pierwszy w historii wprowadziła firma Henkel. Są to kleje bardzo wygodne w obsłudze i umożliwiają równomierną aplikację warstwy kleju na dowolnej powierzchni. Kleje w sztyfcie mają różne rozmiary więc łatwo dobrać ta które będą nam najbardziej potrzebne.

rodzaje kleju biurowego W ofercie są dostępne kleje bezbarwne oraz kleje barwione, po nałożeniu których widać dokładnie miejsca gdzie brakuje warstwy kleju, a po wyschnięciu staje się bezbarwny. - klej w tubie, do niedawna najbardziej popularny, ale ze względu na trudności w aplikacji powoli zostaje wyparty przez inne typy klei. - klej na taśmie, bardzo łatwy w aplikacji, daje nam gwarancję braku grudek kleju. - klej w aerozolu, najlepszy do klejenia dużych powierzchni. - klej w płynie, zazwyczaj jest z końcówką w formie pędzelka lub rolki, która ułatwia aplikację kleju. - klej w pisaku, ma niewielkie rozmiary więc mieści się nawet w przyborniku biurowym. Są dosyć silne i łatwo się rozprowadzają.