Co do pisania?

Trudno jednoznacznie powiedzieć jakie narzędzie do pisania będzie najlepsze. Tak naprawdę każdy ma swoje oczekiwania. I dlatego najlepiej sprawdza się tutaj zasada, że każdy powinien pisać tym, co mu w danym momencie najbardziej odpowiada i najlepiej leży w dłoni oraz może sprawić, że efekty pisania będą dla nas odpowiednie.

Nie można się zmuszać do stosowania takiego narzędzia, które nie będzie nam pasowało, tylko dlatego, że inni będą traktować je jako prestiżowe. Duże znaczenie ma również to jak prowadzimy takie narzędzie. Oczywiście warto się także zastanowić nad tym na czym będziemy pisać. Pióro żelowe może między innymi w trakcie pisania stawiać mniejszy opór niż tradycyjny długopis. Dlatego będzie się nim pisać lepiej, gdy będziemy mieli gładkie powierzchnie a więc przykładowo papier kredowy.

wygodny długopis biurowy Nie można jednak zapominać o tym, że często musimy pracować na papierze szorstkim i tutaj wydaje się, że jednak lepiej sprawować się będzie na tego typu powierzchni klasyczny długopis. Wielu zwolenników mają także specjalnie cienkopisy, w których stosowana jest fibrowa końcówka. Takie rozwiązanie daje lekkość w pisaniu, ale trzeba się liczyć z tym, że takie miękkie zakończenie będzie dość szybko ulegało deformacji, gdy będzie się nadmiernie naciskać na kartkę czy też inne podłoże. Cienkopisy nie będą więc dobrym rozwiązaniem, gdy będziemy musieli się zająć wypełnianiem druków samokopiujących.

Wybór dobrego narzędzia do pisania jest w dużej mierze uzależniony również od tego jakie mamy nawyki. Jeśli będziemy często gubić swoje skuwki od pióra to wydaje się, że lepiej będzie takiego rozwiązania unikać. Jeśli będziemy często kreślić to świetnym rozwiązaniem jest taki długopis, który ma w zapasie gumkę i będzie można wytrzeć to wszystko co chcemy skreślić. Oczywiście jeśli jesteśmy na wysokim stanowisku to warto mieć jakieś rozwiązanie z wyższej półki. Zawsze jednak trzeba się kierować swoją wygodą, by taki element nie stawał się dla nas przedmiotem frustracji, gdy będziemy nieco więcej pisać.