Kilka słów o notesach samoprzylepnych

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć funkcjonowania bloczka samoprzylepnego. Najczęściej spotyka się go w postaci około stu karteczek w kolorze żółtym, które mają kształt kwadratu.

Górna krawędź karteczek powleczona jest klejem. W efekcie karteczki można odklejać, a następnie przyklejać na dowolnie wybraną powierzchnię. Warto pamiętać, że klej, który znajduje się na karteczkach w żaden sposób nie uszkadza powierzchni, na którą karteczki są naklejane. Na karteczkach umieszczany rozmaite ważne dla nas treści. Takie karteczki zapełnione notatkami możemy przykleić w zasadzie w każdym dowolnie wybranym przez nas miejscu. Jest to więc rozwiązanie bardzo wygodne, a także niezwykle praktyczne.

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że bloczki z karteczkami samoprzylepnymi pojawiły się w masowej sprzedaży na terenie naszego kraju już w roku 1980. Od samego początku ich istnienia idea ta intensywnie się rozwijała. Dzisiaj w sklepach znaleźć można bloczki karteczek nie tylko w różnym rozmiarze, ale również w różnych kolorach. Najbardziej popularne wymiary to: -38x51 mm; -51x76 mm; -76x76 mm; -76x127 mm; -76x102 mm;

Zakupić można obecnie bloczki składające się z kartek gładkich, liniowanych oraz tych w kratkę. Rzecz jasna trudno mówić o pewnym kanonie. Wszystko uzależnione jest od producenta, który produkuje dany bloczek. Może on zmieniać rozmiar oferowanych przez siebie karteczek. W sprzedaży znaleźć można również zestawy składające się ze stu karteczek, które wykonano z papieru w kolorach kwiatowych, miętowym czy mineralnych. Do tego mają one naprawdę różne rozmiary.

wymiary karteczek samoprzylepnych Popularne są kostki o rozmiarze 76x76 milimetrów, które mają kolory cukierkowe oraz kawarelowe. W sklepach znajdują się również -minikostki cytrynowe oraz różowe w rozmiarze 51x51 mm; -wielokolorowe bloczki w kolorach truskawkowym, wiosennym, morskim; -bloczki XL gładkie oraz w linie w rozmiarze 98x98 mm); -bloczki kolorowe w kształcie strzałki, chmurki, kwiatka, a nawet serca ; -bloczki ekologiczne. Hitem są bloczki, które mają ściśle określone przeznaczenie. Są one opisane. Znaleźć można na nich na przykład napis „Wiadomości”. Producenci bloczków z kolorowymi karteczkami samoprzylepnymi starają się nieustannie poszerzać swoją ofertę. W efekcie liczyć można na bloczki w różnych kształtach oraz kolorach.