Zobacz również

Teczki na dokumenty

Można przypuszczać, że każdy z nas miał w rękach różne rodzaje teczek. Niektóre wyposażone są w skrzydła wewnętrze i mogą być stosowane jako skoroszyt. Mogą mieć także formę pudełkowego boxu, który będzie zamykany na gumkę czy rzep.

Czasami stosuje się również takie w formie koperty, których bez zniszczenia nie da się otworzyć. W niektórych teczkach stosuje się także przekładki, które pozwalają na wygodne segregowanie dokumentów. Materiał i kolorystyka Najtańsze i najbardziej popularne są oczywiście teczki z białego kartonu, który ma gramaturę 250g/m2. Można tutaj wybrać taką teczkę, która nam odpowiada, gdy chodzi o możliwość jej składania. Oczywiście producenci chcą też wprowadzać w miarę możliwości teczki kolorowe zdając sobie sprawę z tego jak szerokie zainteresowanie takie teczki wzbudzają. Na niektórych teczkach stosuje się również rozwiązania, które będą zwiększać ich wytrzymałość tak jak specjalny laminat. Możliwości tak naprawdę są różne i obecnie dopasowuje się je do oczekiwań klientów.

Pojawiają się teczki wykonywane z PCV czy polipropylenu, które mają się charakteryzować większą wytrzymałością. Teczki wykonane z kartonu oczywiście są nieprzeźroczyste i dlatego te z PCV zyskują na popularności i są dość chętnie wybierane właśnie dlatego, że można wygodnie zajrzeć przez taką teczkę co się w nich znajduje. Obecnie takie teczki z materiałów przeźroczystych są przygotowywane w wielu różnych kolorach, dlatego nie ma problemu ze znalezieniem takiej, która będzie nam odpowiadać. Oprócz gładkich okładek realizowane są również teczki z fakturą i dodatkowymi ozdobami, które mają uatrakcyjnić ich wygląd.

Sposoby zamknięcia i zabezpieczenia zawartości:

Teczki wiązane. To teczki z kartonu, które mają specjalnie przygotowane taśmy ułatwiające ich wiązanie. Czasami z takimi tasiemkami są również przygotowywane teczki z polipropylenu.

systemy zamknięcia teczek biurowych Teczki na gumkę. Jeśli chodzi o zapięcia na gumkę mamy kilka różnych rozwiązań. Najprostszy sposób to oczywiście naciągnięcie gumki na okładkę po całej wysokości. Czasami można także decydować się na naciągnięcie gumek na rogi, ponieważ wtedy można zdjąć tylko jedną taką gumkę, by uchylić róg i zobaczyć co się tam znajduje. Można także stosować naciąganie gumki na specjalne haczyki, dzięki temu materiały umieszczone w środki będą dobrze zabezpieczane

Teczki zamykane na rzep i suwak. Mamy także propozycje specjalnych teczek, które przygotowywane są z tektury czy plastiku, które zapina się na rzep, albo też teczki przygotowywane z materiałów takich jak PCV czy polipropylen, które zamyka się specjalnym suwakiem. Rozmiary Jeśli chodzi o oferowane teczki są one klasycznie oferowane w rozmiarze A4. Oprócz tego znajdziemy także takie teczki, które są w mniej popularnych rozmiarach jak A5 bądź A3.